Vishay/Vitramon VJ0603D9R1BXCAJ
VJ0603D9R1BXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D9R1BXCAJ
Brief Description
CAP CER 9.1PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D9R1BXCAJ.pdf
Availability of VJ0603D9R1BXCAJ
QUANTITY
VJ0603D9R1BXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D9R1BXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D9R1BXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D9R1BXCAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D9R1BXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D9R1BXCAJ Details Description
Related parts for VJ0603D9R1BXCAJ
JUMPER-H1503TR/A3048S/H1503TR 8" datasheet.pdf
RES SMD 9.1K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 1.9PF 25V 0402 datasheet.pdf
CONN TERMBLK 11PS 3.81MM R/A PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 21C1POS SER 109 COAX datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 910MA 436 MOHM datasheet.pdf
UNIVERSAL TRIM KIT 750MM X 750MM datasheet.pdf