Vishay/Vitramon VJ0603V105ZXQCW1BC
VJ0603V105ZXQCW1BC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603V105ZXQCW1BC
Brief Description
CAP CER 1UF 10V Y5V 0603
Datasheet Download
VJ0603V105ZXQCW1BC.pdf
Availability of VJ0603V105ZXQCW1BC
QUANTITY
VJ0603V105ZXQCW1BC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603V105ZXQCW1BC
Internal Part NumberEIS-VJ0603V105ZXQCW1BC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.036" (0.92mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603V105ZXQCW1BC
Related LinksVJ0603V10, VJ0603V105ZXQCW1BC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603V105ZXQCW1BC Details Description
Related parts for VJ0603V105ZXQCW1BC
IC AMP LNA MMIC GAAS SMD SOT-363 datasheet.pdf
RES 38.3 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS SKT datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 127 TYPE A 18POS datasheet.pdf
RES 2M OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
DIN-SIGNAL 2R032MS-4,0C1-S4 datasheet.pdf
MIN D FE PCR 25 POLE FOR PCB _PL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
IC OPAMP GROUND SENSE 14SOIC datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X17.78MM T412 datasheet.pdf
CAP FILM 1.3UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf
68UF 6.3V 6.3X13 85C AXI datasheet.pdf