Vishay/Vitramon VJ0603Y103MXAAB
VJ0603Y103MXAAB picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603Y103MXAAB
Brief Description
CAP CER 10000PF 50V X7R 0603
Datasheet Download
VJ0603Y103MXAAB.pdf
Availability of VJ0603Y103MXAAB
QUANTITY
VJ0603Y103MXAAB Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603Y103MXAAB
Internal Part NumberEIS-VJ0603Y103MXAAB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603Y103MXAAB
Related LinksVJ0603Y, VJ0603Y103MXAAB Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603Y103MXAAB Details Description
Related parts for VJ0603Y103MXAAB
CAP CER 0.068UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
RES .68 OHM 3W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 30.9 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DCDC CONVERTER 5VOUT 2W datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
RES 511K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf