Vishay/Vitramon VJ0603Y222KXBAC31
VJ0603Y222KXBAC31 picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603Y222KXBAC31
Brief Description
CAP CER 2200PF 100V X7R 0603
Datasheet Download
VJ0603Y222KXBAC31.pdf
Availability of VJ0603Y222KXBAC31
QUANTITY
VJ0603Y222KXBAC31 Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603Y222KXBAC31
Internal Part NumberEIS-VJ0603Y222KXBAC31
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductAutomotive Multilayer Ceramic Chip Capacitors
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.038" (0.97mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Temperature
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603Y222KXBAC31
Related LinksVJ0603Y2, VJ0603Y222KXBAC31 Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603Y222KXBAC31 Details Description
Related parts for VJ0603Y222KXBAC31
CONN RCPT 61POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
MARKING TAGS RAIL 15MM TYPE K datasheet.pdf
CONN RCPT 19 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
LED INDICATOR 16MM W/BEZEL datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
GK NICU PTAFG PU V0 REC datasheet.pdf
SL 5.08HC/08/90B 3.2SN OG BX datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 69MA 3.3 OHM datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 143MA 2.3 OHM datasheet.pdf