Vishay/Vitramon VJ0603Y222KXBAC31
VJ0603Y222KXBAC31 picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603Y222KXBAC31
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2200PF 100V X7R 0603
Datasheet Download
VJ0603Y222KXBAC31.pdf
Availability of VJ0603Y222KXBAC31
QUANTITY
VJ0603Y222KXBAC31 Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603Y222KXBAC31
Internal Part NumberEIS-VJ0603Y222KXBAC31
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductAutomotive Multilayer Ceramic Chip Capacitors
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.038" (0.97mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Temperature
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603Y222KXBAC31
Related LinksVJ0603Y2, VJ0603Y222KXBAC31 Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603Y222KXBAC31 Details Description
Related parts for VJ0603Y222KXBAC31
RES SMD 2.74KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
MODULE 9C 16MB SDRAM 4MB FLASH datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
PLUGGABLE CURRENT ARRESTER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.100" (2.54mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 150A DO205 datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 450MA 400 MOHM datasheet.pdf
TERM SPLICE INS 22" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 30POS PNL MNT SKT datasheet.pdf