Vishay/Vitramon VJ0603Y472KNAAO00
VJ0603Y472KNAAO00 picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603Y472KNAAO00
Brief Description
CAP CER 4700PF 50V X7R 0603
Datasheet Download
VJ0603Y472KNAAO00.pdf
Availability of VJ0603Y472KNAAO00
QUANTITY
VJ0603Y472KNAAO00 Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603Y472KNAAO00
Internal Part NumberEIS-VJ0603Y472KNAAO00
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4700pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC, Epoxy
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.036" (0.92mm)
Lead Spacing-
FeaturesNon-Magnetic
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603Y472KNAAO00
Related LinksVJ0603Y4, VJ0603Y472KNAAO00 Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603Y472KNAAO00 Details Description
Related parts for VJ0603Y472KNAAO00
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20TSSOP datasheet.pdf
CONN VERT RECEPT BP VITA41 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
IC SIGNAL DISCONNECT 2CH 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP LEFT/RUN datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 1.4A 170 MOHM TH datasheet.pdf
RES 620 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.51 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MPU I.MX6Q 852MHZ 624FCBGA datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
RES SMD 0.649 OHM 1% 1W 0612 datasheet.pdf