Vishay/Vitramon VJ0805D100FLBAC
VJ0805D100FLBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D100FLBAC
Brief Description
CAP CER 10PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D100FLBAC.pdf
Availability of VJ0805D100FLBAC
QUANTITY
VJ0805D100FLBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D100FLBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D100FLBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D100FLBAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D100FLBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D100FLBAC Details Description
Related parts for VJ0805D100FLBAC
IC MPU/RESET CIRC 2.93V SC70-3 datasheet.pdf
CBL RIBN 30COND 0.050 WHITE 100' datasheet.pdf
HEAT SINK 29MM X 29MM X 9.5MM datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:10 100MHZ 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 21.5 OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 300V 0.9A 8DFN datasheet.pdf
KIT DEV OMAP-L138 datasheet.pdf
2MM PIN STRIP HEADER 20 POSITION datasheet.pdf