Vishay/Vitramon VJ0805D100FLCAP
VJ0805D100FLCAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D100FLCAP
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D100FLCAP.pdf
Availability of VJ0805D100FLCAP
QUANTITY
VJ0805D100FLCAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D100FLCAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D100FLCAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D100FLCAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D100FLCAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D100FLCAP Details Description
Related parts for VJ0805D100FLCAP
IC REG LDO 2.5V 0.15A 6WSON datasheet.pdf
LABEL ID PRODUCT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
FUS 125V T/D PLUG 14A EDISON datasheet.pdf
OSC TCXO 24.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 6A 120V datasheet.pdf
XFRMR SEMI-TORO 15VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CAP ALUM 47000UF 20% 35V SCREW datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 290MA 560 MOHM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 900V 5.1A TO-252 datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 10% 160VDC datasheet.pdf