Vishay/Vitramon VJ0805D100JLAAP
VJ0805D100JLAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D100JLAAP
Brief Description
CAP CER 10PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D100JLAAP.pdf
Availability of VJ0805D100JLAAP
QUANTITY
VJ0805D100JLAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D100JLAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D100JLAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D100JLAAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D100JLAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D100JLAAP Details Description
Related parts for VJ0805D100JLAAP
SCREWDRIVER TORX T5 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 1KV X7R 1808 datasheet.pdf
IC HEX INVERTER CMOS 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
DIN-SIGNAL ROUND CABLE INSERT datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 1200V 12A TO220 datasheet.pdf
OSC XO 16.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf