Vishay/Vitramon VJ0805D100KLAAC
VJ0805D100KLAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D100KLAAC
Brief Description
CAP CER 10PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D100KLAAC.pdf
Availability of VJ0805D100KLAAC
QUANTITY
VJ0805D100KLAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D100KLAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D100KLAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D100KLAAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D100KLAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D100KLAAC Details Description
Related parts for VJ0805D100KLAAC
BOX ABS BLACK 2.83"L X 1.73"W datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 68 OHM 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TRANS NPN 150V 8A TO-247 datasheet.pdf
IC TXRX RS232 ESD TRUE 16WSOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
RES 511 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.02K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 6.49 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS CABLE SKT datasheet.pdf