Vishay/Vitramon VJ0805D100MLCAP
VJ0805D100MLCAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D100MLCAP
Brief Description
CAP CER 10PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D100MLCAP.pdf
Availability of VJ0805D100MLCAP
QUANTITY
VJ0805D100MLCAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D100MLCAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D100MLCAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D100MLCAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D100MLCAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D100MLCAP Details Description
Related parts for VJ0805D100MLCAP
CAP FILM 1.4UF 10% 1KVDC AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS PIN datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 96MM datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 400MA 610 MOHM datasheet.pdf
CONN HDR 60POS 2.54MM datasheet.pdf
CSTR,STR,BF datasheet.pdf
RES SMD 8.45K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE PIN datasheet.pdf