Vishay/Vitramon VJ0805D101FLCAT
VJ0805D101FLCAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D101FLCAT
Brief Description
CAP CER 100PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D101FLCAT.pdf
Availability of VJ0805D101FLCAT
QUANTITY
VJ0805D101FLCAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D101FLCAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D101FLCAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D101FLCAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D101FLCAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D101FLCAT Details Description
Related parts for VJ0805D101FLCAT
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
SWITCH BARRIER datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS 28AWG .100 GREEN datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 10% 1KVDC RAD datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1.06A 150 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 2MM 5POS T/H datasheet.pdf