Vishay/Vitramon VJ0805D101GLXAT
VJ0805D101GLXAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D101GLXAT
Brief Description
CAP CER 100PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D101GLXAT.pdf
Availability of VJ0805D101GLXAT
QUANTITY
VJ0805D101GLXAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D101GLXAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D101GLXAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D101GLXAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D101GLXAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D101GLXAT Details Description
Related parts for VJ0805D101GLXAT
RES SMD 270 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SIDACTOR BI 170V 400A TO-92 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP SILICON 10000PF 15% 11V 0201 datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 0.01% 1/10W 0805 datasheet.pdf