Vishay/Vitramon VJ0805D101GXAAT
VJ0805D101GXAAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D101GXAAT
Brief Description
CAP CER 100PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D101GXAAT.pdf
Availability of VJ0805D101GXAAT
QUANTITY
VJ0805D101GXAAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D101GXAAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D101GXAAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D101GXAAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D101GXAAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D101GXAAT Details Description
Related parts for VJ0805D101GXAAT
MONITOR FLTR 16-19"CRT/17-18"LCD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS 7.5MM datasheet.pdf
300W DESOLDERING STATION DIGITAL datasheet.pdf
IC FPGA 57 I/O 68PLCC datasheet.pdf
CAP TANT 0.18UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 500V SCREW datasheet.pdf
Connector Socket 36 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 100MS SNT-4A datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS SKT datasheet.pdf