Vishay/Vitramon VJ0805D101JXPAJ
VJ0805D101JXPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D101JXPAJ
Brief Description
CAP CER 100PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D101JXPAJ.pdf
Availability of VJ0805D101JXPAJ
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
VJ0805D101JXPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D101JXPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D101JXPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesVJ HIFREQ
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance100pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D101JXPAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D101JXPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D101JXPAJ Details Description
Related parts for VJ0805D101JXPAJ
SWITCH TOGGLE DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 66POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CABLE 4COND 22AWG YELLOW 1000' datasheet.pdf
RES 12.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONTROL TEMP RELAY OUT 100-240V datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 48VOUT 10W datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 40WQFN datasheet.pdf
CABLE datasheet.pdf
CONN RCPT 31POS JAM NUT PIN datasheet.pdf