Vishay/Vitramon VJ0805D101KXXAR
VJ0805D101KXXAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D101KXXAR
Brief Description
CAP CER 100PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D101KXXAR.pdf
Availability of VJ0805D101KXXAR
QUANTITY
VJ0805D101KXXAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D101KXXAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D101KXXAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D101KXXAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D101KXXAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D101KXXAR Details Description
Related parts for VJ0805D101KXXAR
FUSE BOARD MOUNT 5A 250VAC 2DIP datasheet.pdf
IC JK TYPE NEG TRG DUAL 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 39PF 630V NP0 1812 datasheet.pdf
CONN HOOK TONG 16-14AWG #8 PIDG datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 8.5"L X 6.72"W datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 10V X7T 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 324VWM 574VC DO41 datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE PIN datasheet.pdf