Vishay/Vitramon VJ0805D101MLCAR
VJ0805D101MLCAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D101MLCAR
Brief Description
CAP CER 100PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D101MLCAR.pdf
Availability of VJ0805D101MLCAR
QUANTITY
VJ0805D101MLCAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D101MLCAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D101MLCAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D101MLCAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D101MLCAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D101MLCAR Details Description
Related parts for VJ0805D101MLCAR
IC REG LDO ADJ DPAK datasheet.pdf
CAP TANT 680UF 4V 20% 2917 datasheet.pdf
RES SMD 26.7 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
SENS OPTO REFL 5MM-100MM WIR MOD datasheet.pdf
OPTOISOLTR 2.5KV 4CH TRANS 16-SO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 12 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
FIXED IND 3.6UH 870MA 155 MOHM datasheet.pdf