Vishay/Vitramon VJ0805D102GLXAT
VJ0805D102GLXAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D102GLXAT
Brief Description
CAP CER 1000PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D102GLXAT.pdf
Availability of VJ0805D102GLXAT
QUANTITY
VJ0805D102GLXAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D102GLXAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D102GLXAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1000pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D102GLXAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D102GLXAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D102GLXAT Details Description
Related parts for VJ0805D102GLXAT
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
RES 31.6K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SELECTOR UNIT,YELLOW datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 0.8-5.5V 55W datasheet.pdf
RES SMD 59K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
9POS F R/A.590 TY5 PI FILTER datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf