Vishay/Vitramon VJ0805D110FLAAJ
VJ0805D110FLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D110FLAAJ
Brief Description
CAP CER 11PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D110FLAAJ.pdf
Availability of VJ0805D110FLAAJ
QUANTITY
VJ0805D110FLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D110FLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D110FLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance11pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D110FLAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D110FLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D110FLAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D110FLAAJ
REG 12.6V 1A 4.5/9VIN HORZ datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 22 OHM 2012 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 80A I2PAK datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 3A 5DDPAK datasheet.pdf
BUZZ 16-28VDC 3 TONE datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.032" NYLON 3MM datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
FILTER 1-PHASE GEN PURPOSE 10A datasheet.pdf