Vishay/Vitramon VJ0805D110MXCAP
VJ0805D110MXCAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D110MXCAP
Brief Description
CAP CER 11PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D110MXCAP.pdf
Availability of VJ0805D110MXCAP
QUANTITY
VJ0805D110MXCAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D110MXCAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D110MXCAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance11pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D110MXCAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D110MXCAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D110MXCAP Details Description
Related parts for VJ0805D110MXCAP
BATTERY PACK 2.4V 2300 MAH NICAD datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .125 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES 39.0 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
BACKPLANE I/O EXP 11 SLOT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
KK 100 HDR POL BWR RTAN 29POS datasheet.pdf
RES 7.15 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf