Vishay/Vitramon VJ0805D110MXXAJ
VJ0805D110MXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D110MXXAJ
Brief Description
CAP CER 11PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D110MXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D110MXXAJ
QUANTITY
VJ0805D110MXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D110MXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D110MXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance11pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D110MXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D110MXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D110MXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D110MXXAJ
TERM RING EXP VYL 16-14AWG 1/4 datasheet.pdf
IC GATE NAND 1CH 2-INP SC-70 datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 30POS GOLD SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES 51 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
SENSOR DISTRIBUTOR datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 19.69"L X 13.78"W datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT SKT PCB datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 10V SMD datasheet.pdf