Vishay/Vitramon VJ0805D111FXXAT
VJ0805D111FXXAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D111FXXAT
Brief Description
CAP CER 110PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D111FXXAT.pdf
Availability of VJ0805D111FXXAT
QUANTITY
VJ0805D111FXXAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D111FXXAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D111FXXAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance110pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D111FXXAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D111FXXAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D111FXXAT Details Description
Related parts for VJ0805D111FXXAT
DIODE GEN PURP 200V 8A TO220AC datasheet.pdf
RES SMD 1.37KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TVS DIODE 70.1VWM 113VC DO201A datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 750mA (Switch) Backlight SOT-26 datasheet.pdf
RES 2.74K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS SKT datasheet.pdf
CORD 125V 18AWG 3ELEM SLA 25PC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
RESISTOR MODULE .15K, 1W datasheet.pdf
IC TEMP SENSOR DGTL IND 6QFN datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf