Vishay/Vitramon VJ0805D111GLBAR
VJ0805D111GLBAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D111GLBAR
Brief Description
CAP CER 110PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D111GLBAR.pdf
Availability of VJ0805D111GLBAR
QUANTITY
VJ0805D111GLBAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D111GLBAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D111GLBAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance110pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D111GLBAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D111GLBAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D111GLBAR Details Description
Related parts for VJ0805D111GLBAR
IC EEPROM 256KBIT 90NS 32PLCC datasheet.pdf
RES SMD 309 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
34/HDR/LP/RA/HT datasheet.pdf
CONN PLUG 4 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TRIMMER 22K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf