Vishay/Vitramon VJ0805D111GXCAR
VJ0805D111GXCAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D111GXCAR
Brief Description
CAP CER 110PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D111GXCAR.pdf
Availability of VJ0805D111GXCAR
QUANTITY
VJ0805D111GXCAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D111GXCAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D111GXCAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance110pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D111GXCAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D111GXCAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D111GXCAR Details Description
Related parts for VJ0805D111GXCAR
RES SMD 523K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SIDACTOR BI 120V 250A TO-92 datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 15POS GOLD T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS DUAL R/A PCB datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
IC SRAM 144MBIT 550MHZ 165FBGA datasheet.pdf
RES 1K OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 0.4W 5% AXIAL datasheet.pdf
DC-DC 3W 2:1 INPUT DIP24 DUAL datasheet.pdf