Vishay/Vitramon VJ0805D111JXBAR
VJ0805D111JXBAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D111JXBAR
Brief Description
CAP CER 110PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D111JXBAR.pdf
Availability of VJ0805D111JXBAR
QUANTITY
VJ0805D111JXBAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D111JXBAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D111JXBAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance110pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D111JXBAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D111JXBAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D111JXBAR Details Description
Related parts for VJ0805D111JXBAR
IC FLASH/MCU 256K 52 TQFP datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 15V TO247AC datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 500V X7R 1812 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 50.4VA CHAS MNT datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5-POS 5.08MM datasheet.pdf
RES 140K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
EXL-XP DEBURR WHEEL 8" 9S FIN datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 449MA 800 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf