Vishay/Vitramon VJ0805D111KXPAT
VJ0805D111KXPAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D111KXPAT
Brief Description
CAP CER 110PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D111KXPAT.pdf
Availability of VJ0805D111KXPAT
QUANTITY
VJ0805D111KXPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D111KXPAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D111KXPAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance110pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D111KXPAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D111KXPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D111KXPAT Details Description
Related parts for VJ0805D111KXPAT
RES SMD 3.74K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC GATE NAND 1CH 2-INP 5-TSOP datasheet.pdf
RES SMD 549 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 64KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
RES 24.3K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 3.9UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
VIRTUAL PGR-6200 SOFTWARE datasheet.pdf
MOD LORA RF MODULE 915MHZ 16KM datasheet.pdf
RADIAL 105C LYTIC datasheet.pdf
CTV 23C 21#20 2#16 PIN J/N REC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 128POS SKT datasheet.pdf