Vishay/Vitramon VJ0805D120GXAAC
VJ0805D120GXAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D120GXAAC
Brief Description
CAP CER 12PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D120GXAAC.pdf
Availability of VJ0805D120GXAAC
QUANTITY
VJ0805D120GXAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D120GXAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D120GXAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D120GXAAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D120GXAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D120GXAAC Details Description
Related parts for VJ0805D120GXAAC
RES NETWORK 12 RES MULT OHM 8SIP datasheet.pdf
RES SMD 57.6K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
RES 3.9K OHM 1/2W 10% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CARDEDGE 22POS .156 BLACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
PICK-OFF TERM BLOCK 1POS 20-6AWG datasheet.pdf
TWNTB 50W.120V.60HZ.FLOR.FDTHRU datasheet.pdf
RES SMD 1.24K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf