Vishay/Vitramon VJ0805D120JXXAP
VJ0805D120JXXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D120JXXAP
Brief Description
CAP CER 12PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D120JXXAP.pdf
Availability of VJ0805D120JXXAP
QUANTITY
VJ0805D120JXXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D120JXXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D120JXXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D120JXXAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D120JXXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D120JXXAP Details Description
Related parts for VJ0805D120JXXAP
IC 3-8 LINE DECODER/DEMUX 16SOIC datasheet.pdf
SENSOR 0.3PSI GF MV MONO datasheet.pdf
CAP CER 0.56UF 16V X7R 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 70MA 3DDPAK datasheet.pdf
RES 2.74K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC CPLD 32MC 5NS 56CSBGA datasheet.pdf
RES SMD 9.1M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf