Vishay/Vitramon VJ0805D120KLBAJ
VJ0805D120KLBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D120KLBAJ
Brief Description
CAP CER 12PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D120KLBAJ.pdf
Availability of VJ0805D120KLBAJ
QUANTITY
VJ0805D120KLBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D120KLBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D120KLBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D120KLBAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D120KLBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D120KLBAJ Details Description
Related parts for VJ0805D120KLBAJ
LED RED CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
TRANS PNP 45V 0.1A MINI 3P datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 500MW SOD123 datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN SOCKET 8-10AWG CRIMP GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 174K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 18.2KOHM 0.02% 1/4W 0805 datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 22K OHM 10SIP datasheet.pdf
RES 5.11 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf