Vishay/Vitramon VJ0805D120KXXAJ
VJ0805D120KXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D120KXXAJ
Brief Description
CAP CER 12PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D120KXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D120KXXAJ
QUANTITY
VJ0805D120KXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D120KXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D120KXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D120KXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D120KXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D120KXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D120KXXAJ
CONN TERM BLOCK 5.08MM 10POS datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
OSC MEMS 32.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONTROL LOGIC CPU 64K PROG datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.500" (12.70mm) datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 28 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TERM FORK INS datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
MCU 32-BIT FR50 RISC 512KB FLASH datasheet.pdf
CONN SOCKET 18POS HOUSING 2MM datasheet.pdf
2,2UF 100V 4,5X10MM 85C 3000H datasheet.pdf