Vishay/Vitramon VJ0805D121GLXAJ
VJ0805D121GLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D121GLXAJ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 120PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D121GLXAJ.pdf
Availability of VJ0805D121GLXAJ
QUANTITY
VJ0805D121GLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D121GLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D121GLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D121GLXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D121GLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D121GLXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D121GLXAJ
FERRULE FOR MU PLUGS datasheet.pdf
RES SMD 549 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC 4-CH SWITCH 2-PORT 20-TQFN datasheet.pdf
CONN DIN PLUG 96POS R/A GOLD datasheet.pdf
TERM BLOCK 8POS SIDE ENT 3.81MM datasheet.pdf
IC PLL FREQ SYNTH W/VCO 36LLP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
RES 0.2 OHM 5W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf