Vishay/Vitramon VJ0805D121GXPAT
VJ0805D121GXPAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D121GXPAT
Brief Description
CAP CER 120PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D121GXPAT.pdf
Availability of VJ0805D121GXPAT
QUANTITY
VJ0805D121GXPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D121GXPAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D121GXPAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D121GXPAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D121GXPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D121GXPAT Details Description
Related parts for VJ0805D121GXPAT
IC LED Driver Linear PWM Dimming 25mA Backlight 10-TSSOP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 2012 datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 3.5KV DISK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 51.1K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 50PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V/1.8V 0.3A DL datasheet.pdf