Vishay/Vitramon VJ0805D121GXXAR
VJ0805D121GXXAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D121GXXAR
Brief Description
CAP CER 120PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D121GXXAR.pdf
Availability of VJ0805D121GXXAR
QUANTITY
VJ0805D121GXXAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D121GXXAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D121GXXAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)