Vishay/Vitramon VJ0805D121JXBAR
VJ0805D121JXBAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D121JXBAR
Brief Description
CAP CER 120PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D121JXBAR.pdf
Availability of VJ0805D121JXBAR
QUANTITY
VJ0805D121JXBAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D121JXBAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D121JXBAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D121JXBAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D121JXBAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D121JXBAR Details Description
Related parts for VJ0805D121JXBAR
TERM BLOCK PLUG 9POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
RES SMD 4.99 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
DIN RAIL SLOTTED datasheet.pdf
REGULATOR PRM 48V 8.33A 400W datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 25V 2711 datasheet.pdf
MICRO 51C S 6" RBW FLOAT NI datasheet.pdf
381 TB SPRING CLAMP 180D datasheet.pdf
SPARE TRANSMITTER datasheet.pdf
CONICAL 0.0MM datasheet.pdf
192 kHz Digital Audio Interface Transmitter IC datasheet.pdf