Vishay/Vitramon VJ0805D121JXBAT
VJ0805D121JXBAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D121JXBAT
Brief Description
CAP CER 120PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D121JXBAT.pdf
Availability of VJ0805D121JXBAT
QUANTITY
VJ0805D121JXBAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D121JXBAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D121JXBAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D121JXBAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D121JXBAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D121JXBAT Details Description
Related parts for VJ0805D121JXBAT
IC REG LDO 12V 0.4A SOT223 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 3.2A 36 MOHM SMD datasheet.pdf
EX2 DEBURRING WHEEL 6" 8S FIN datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-12V 30W datasheet.pdf
BIT TORX T30 1.14" 10/PK datasheet.pdf
IC 860-1020MHX TXRX 28QFN datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 61POS 0.30MM R/A datasheet.pdf