Vishay/Vitramon VJ0805D121KLCAJ
VJ0805D121KLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D121KLCAJ
Brief Description
CAP CER 120PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D121KLCAJ.pdf
Availability of VJ0805D121KLCAJ
QUANTITY
VJ0805D121KLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D121KLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D121KLCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D121KLCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D121KLCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D121KLCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D121KLCAJ
IC DAC 10BIT CURRENT-SINK 9WLCSP datasheet.pdf
MOSFET P-CH 12V 2.5A TSMT3 datasheet.pdf
FAN AXL 119.5X38.5MM 115/230VAC datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
RES 10M OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.27K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IDC BOX HEADER 0.079" 16POS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 10A 120W datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf