Vishay/Vitramon VJ0805D121KXXAJ
VJ0805D121KXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D121KXXAJ
Brief Description
CAP CER 120PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D121KXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D121KXXAJ
QUANTITY
VJ0805D121KXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D121KXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D121KXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D121KXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D121KXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D121KXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D121KXXAJ
MINI-CONNECTOR FEMALE DIY BLACK datasheet.pdf
TERM TAB SIAMEZE 18-34AWG .250 datasheet.pdf
IC HALL SENSOR LATCH 25MA SC59-3 datasheet.pdf
SSD 8GB SCSI datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 39POS BOX MNT PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 100V NP0 0201 datasheet.pdf
IC REG LDO 5.1V 75MA SNT6A datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 2A SMA datasheet.pdf
220UF 50V 10X16 105C RAD datasheet.pdf