Vishay/Vitramon VJ0805D121KXXAR
VJ0805D121KXXAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D121KXXAR
Brief Description
CAP CER 120PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D121KXXAR.pdf
Availability of VJ0805D121KXXAR
QUANTITY
VJ0805D121KXXAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D121KXXAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D121KXXAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D121KXXAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D121KXXAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D121KXXAR Details Description
Related parts for VJ0805D121KXXAR
IC OPAMP VFB 700MHZ 10MSOP datasheet.pdf
RES SMD 2.37 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
14P MTA156 ASSY 24AWG WHT LF datasheet.pdf
CBL SMA R/A PLUG-JACK RG142 6" datasheet.pdf
RELAY SSR SPST-NO 40V 4SSOP SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK SPRING 3.50MM 6POS datasheet.pdf
RES 182 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 15A 125V datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 98POS datasheet.pdf
TVS DIODE 45VWM 72.7VC AXIAL datasheet.pdf
Precision 5V micropower voltage reference IC datasheet.pdf