Vishay/Vitramon VJ0805D121MLPAJ
VJ0805D121MLPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D121MLPAJ
Brief Description
CAP CER 120PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D121MLPAJ.pdf
Availability of VJ0805D121MLPAJ
QUANTITY
VJ0805D121MLPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D121MLPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D121MLPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D121MLPAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D121MLPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D121MLPAJ Details Description
Related parts for VJ0805D121MLPAJ
TRANS PNP 25V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC OSC SINGLE TIMER 8-SOIC datasheet.pdf
SENSOR DIGITAL GAUGE 75PSI LCD datasheet.pdf
RES SMD 4.42K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC SENSOR HALL EFFECT PREC 3SIP datasheet.pdf
OSC XO 7.9872MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
37P F SCREEN CAP C/W 4-40 J.S datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 15V 2214 datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRGHT PIN datasheet.pdf