Vishay/Vitramon VJ0805D122GLXAJ
VJ0805D122GLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D122GLXAJ
Brief Description
CAP CER 1200PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D122GLXAJ.pdf
Availability of VJ0805D122GLXAJ
QUANTITY
VJ0805D122GLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D122GLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D122GLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1200pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D122GLXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D122GLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D122GLXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D122GLXAJ
JUMPER-H1502TR/A2015S/X 3" datasheet.pdf
RES SMD 210K OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X32MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 14VC SOD323 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
RES SMD 390 OHM 5% 3/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 0.6A SYNC 16TSSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 7POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
ADJUSTMENT SCREW P 9 X 5 datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf