Vishay/Vitramon VJ0805D122GXXAR
VJ0805D122GXXAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D122GXXAR
Brief Description
CAP CER 1200PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D122GXXAR.pdf
Availability of VJ0805D122GXXAR
QUANTITY
VJ0805D122GXXAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D122GXXAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D122GXXAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1200pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D122GXXAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D122GXXAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D122GXXAR Details Description
Related parts for VJ0805D122GXXAR
CONN CHAMP 50 POS PLUG SCREW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 68PF 50V NP0 1808 datasheet.pdf
CONN RCPT HSG 2POS .187 NATURAL datasheet.pdf
RES 15.0K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CGRID VT SLOTTED HDR 10POS datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 330 OHM 6SIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
OSC XO 40.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf