Vishay/Vitramon VJ0805D122MLXAJ
VJ0805D122MLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D122MLXAJ
Brief Description
CAP CER 1200PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D122MLXAJ.pdf
Availability of VJ0805D122MLXAJ
QUANTITY
VJ0805D122MLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D122MLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D122MLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D122MLXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D122MLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D122MLXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D122MLXAJ
CONN D-SUB SOCKET 22-26AWG AU datasheet.pdf
LED 3MM PRISM WHITE SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 800V 4.3A TO-220FP datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 10 OLIVE datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
500 TB SOCKET OPEN RA datasheet.pdf
IMPACT BP 2X10 85OHM GREND SN datasheet.pdf
47UF 100V 10X12MM 105C 2000H datasheet.pdf