Vishay/Vitramon VJ0805D130FXPAP
VJ0805D130FXPAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D130FXPAP
Brief Description
CAP CER 13PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D130FXPAP.pdf
Availability of VJ0805D130FXPAP
QUANTITY
VJ0805D130FXPAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D130FXPAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D130FXPAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D130FXPAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D130FXPAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D130FXPAP Details Description
Related parts for VJ0805D130FXPAP
CONN EDGECARD 34POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
TVS DIODE 20.5VWM 33.2VC DO204AL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS 5.08MM datasheet.pdf
RES 648 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 4POS DUAL SMD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
LENS MT CLIPLITE 5MM WHT TRANSL datasheet.pdf
CYLINDER datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 13B OLIVE datasheet.pdf
CAP FILM 12NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
MKP 0.047UF 5% 2000VDC DRAWING T datasheet.pdf