Vishay/Vitramon VJ0805D130GXAAP
VJ0805D130GXAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D130GXAAP
Brief Description
CAP CER 13PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D130GXAAP.pdf
Availability of VJ0805D130GXAAP
QUANTITY
VJ0805D130GXAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D130GXAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D130GXAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D130GXAAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D130GXAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D130GXAAP Details Description
Related parts for VJ0805D130GXAAP
PROBE W/READOUT 250MHZ X10 1.2M datasheet.pdf
JUMPER-H2728TR/C2064N/H2728TR 2" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 240PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.25MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
PNEUM FREQ GENERATOR .2-14HZ datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RND SPACER 0.125" NYLON 23.11MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HDR 50POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf