Vishay/Vitramon VJ0805D130GXCAJ
VJ0805D130GXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D130GXCAJ
Brief Description
CAP CER 13PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D130GXCAJ.pdf
Availability of VJ0805D130GXCAJ
QUANTITY
VJ0805D130GXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D130GXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D130GXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D130GXCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D130GXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D130GXCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D130GXCAJ
RECPT,4 POSN,ECONOSEAL datasheet.pdf
RES SMD 105K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 8POS SMD TIN datasheet.pdf
ANVIL datasheet.pdf
RES 133K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.8A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
RES SMD 5.1M OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf