Vishay/Vitramon VJ0805D130GXXAJ
VJ0805D130GXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D130GXXAJ
Brief Description
CAP CER 13PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D130GXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D130GXXAJ
QUANTITY
VJ0805D130GXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D130GXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D130GXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D130GXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D130GXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D130GXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D130GXXAJ
CONN HEADER RT/A 12POS .100 30AU datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT89-3 datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 562K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 16.2K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONDUCT MARKER CARRIER CLOSED datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS FEED-THRU PIN datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB datasheet.pdf
CAP CER 130PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf