Vishay/Vitramon VJ0805D130KLBAC
VJ0805D130KLBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D130KLBAC
Brief Description
CAP CER 13PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D130KLBAC.pdf
Availability of VJ0805D130KLBAC
QUANTITY
VJ0805D130KLBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D130KLBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D130KLBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D130KLBAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D130KLBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D130KLBAC Details Description
Related parts for VJ0805D130KLBAC
PTC RESETTABLE 16V 2.10A STRAP datasheet.pdf
RELAY 200VAC/DC I4PAC datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZ6 M32 datasheet.pdf
LENS FOR SAMSUNG SUNNIX5 datasheet.pdf
FUSE 600A 48VDC F/A LIMITER datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 152 TYPEA 20POS datasheet.pdf