Vishay/Vitramon VJ0805D130KLBAC
VJ0805D130KLBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D130KLBAC
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 13PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D130KLBAC.pdf
Availability of VJ0805D130KLBAC
QUANTITY
VJ0805D130KLBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D130KLBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D130KLBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D130KLBAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D130KLBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D130KLBAC Details Description
Related parts for VJ0805D130KLBAC
RES SMD 46.4K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC IRDA ENCODER/DECODER 14DIP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN HEADER 80POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 110V datasheet.pdf
FUSE INDUST 500A 550V BS IEC datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 78POS 5.08MM R/A datasheet.pdf
POT 1K OHM 1/2W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
VARISTOR 135V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
396 TB SPR CLA WO/LEVER datasheet.pdf
OSC XO 20.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf