Vishay/Vitramon VJ0805D130MLPAC
VJ0805D130MLPAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D130MLPAC
Brief Description
CAP CER 13PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D130MLPAC.pdf
Availability of VJ0805D130MLPAC
QUANTITY
VJ0805D130MLPAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D130MLPAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D130MLPAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D130MLPAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D130MLPAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D130MLPAC Details Description
Related parts for VJ0805D130MLPAC
RES CHAS MNT 1.25K OHM 5% 12W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC REG CTRLR FLYBK ISO 16-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 56PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 28.5A TO220AB datasheet.pdf
SWITCH SIDE-ROTRY ROLL SPDT 120V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS SKT datasheet.pdf
LABEL LPAX LITERS PER HOUR datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf