Vishay/Vitramon VJ0805D130MXBAJ
VJ0805D130MXBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D130MXBAJ
Brief Description
CAP CER 13PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D130MXBAJ.pdf
Availability of VJ0805D130MXBAJ
QUANTITY
VJ0805D130MXBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D130MXBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D130MXBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D130MXBAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D130MXBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D130MXBAJ Details Description
Related parts for VJ0805D130MXBAJ
CONN EDGECARD EXTEND 30POS .156 datasheet.pdf
SWITCH SIDE-ROTRY W/ROLL SLO ACT datasheet.pdf
SWITCH ROLLER SPDT 11A QC/PCB datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 12V datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FRLK BKWY 06CKT datasheet.pdf
CONN SSL PLUG CONTACT 1POS SLDR datasheet.pdf